Žač: Samo srpske kuće bez struje

Izvor: B92, 12.Avg.2014, 11:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Žač: Samo srpske kuće bez struje

Srbi povratnici u selu Žač u opštini Istok na Kosovu i Metohiji već nedelju dana nemaju električnu energiju.

Jedan od povratnika u Žaču Veljko Komatović izjavio je Tanjugu da je danas sedmi dan kako nemaju struju koja ima je nestala prošlog utorka kada je ovaj kraj zahvatilo nevreme, a meštani su bili primorani da hranu koju su imali u frižiderima i zamrzivačima bace.

"“Struju ima ceo region, pa čak i naše selo, samo naših 9 srpskih kuća koje se napajaju >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << sa jednog trafoa koji eksplodirao nemamo struju. U pitanju je devet porodica sa sedmoro male dece, među kojima je i jedna beba", rekao je Komatović.

On je naglasio da kod njegove kuće nadležni iz kosovske distribucije pet dana nisu dolazili iako su obećali u nedelju da će juče sanirati kvar.

Komatović je kazao da imaju veliku štetu i da su sve što su imali u zamrzivačima zbog visoke temperature i otapananja morali da bace na otpad.

On je dodao da su o ovom problemu obavešteni svi, ali ipak, Srbi povratnici u Žaču već sedam dana nemaju električnu energiju.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.