Srbija prihvatila saradnju sa bivšim članom OVK

Izvor: Vesti-online.com, 28.Jun.2016, 13:59   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Srbija prihvatila saradnju sa bivšim članom OVK"

Ministarstvo inostranih poslova samoproglašenog Kosova imenovalo je bivšeg pripadnika Oslobodilačke vojske Kosova Dželjalja Šaćirija za oficira za vezu samoproglašenog Kosova u Srbiji, piše prištinski dnevnik "Zeri".

Šaćiri je na tu funkciju imenovan pre nekoliko nedelja i, kako piše prištinski dnevnik, srpska strana nije imala nikakve primedbe na njegovo imenovanje.

On je do imenovanja na tu funkciju bio vršilac dužnosti generalnog direktora Ministarstva >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << inostranih poslova samoproglašenog Kosova.

Promene na čelu kancelarije za vezu samoproglašenog Kosova u Beogradu je potvrdio i MIP samoproglašenog Kosova, ali nisu hteli da daju druge detalje, ističući da se radi o normalnim promenama u okviru diplomatske službe.

- To imenovanje i saglasnost Srbije su začuđujući - konstatuje dnevnik, imajući u vidu da je Srbija uvek hapsila ili raspisivala naloge za hapšenje bivših pripadnika OVK.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija

Nastavak na Vesti-online.com...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.