Objavljen raspored posete princa Čarlsa

Izvor: Danas, 23.Feb.2016, 22:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Objavljen raspored posete princa Čarlsa

Beograd - - Britanski prestolonaslednik princ Čarls sa suprugom Kamilom boraviće 16. i 17. marta u poseti Srbiji, u okviru šestodnevne turneje po Zapadnom Balkanu. Kako je juče objavljeno na sajtu princa Čarlsa, posete Hrvatskoj, Srbiji, Crnoj Gori i Kosovu održaće se od 14. do 19. marta.

Čarls i Kamila doputovaće u Beograd 16. marta, gde će program posete otpočeti polaganjem venaca na Spomen-kosturnicu oslobodiocima Beograda iz Prvog svetskog rata i na Groblje ratnika >> Pročitaj celu vest na sajtu Danas << Komonvelta. Britanski prestolonaslednik sastaće se sasrpskim patrijarhom Irinejem i prisustvovaće sastanku verskih lidera pravoslavne, katoličke, anglikanske, muslimanske i jevrejske zajednice u Beogradu. Njegova supruga obići će projekat brige o porodice koji podržavaju Unicef i Fondacija "Novak Đoković". Narednog dana britanski par posetiće Novi Sad, princ Čarls će obići manastir Kovilj.

Uveče će prisustvovati prijemu koji će upriličiti predsednica Skupštine Srbije Maja Gojković u zgradi parlamenta. Čarls i Kamila će u Beograd doputovati iz Hrvatske, svog prvog odredišta na Zapadnom Balkanu, gde će ih 14. marta u Zagrebu zvanično dočekati hrvatska predsednica Kolinda Grabar Kitarović.

Nakon posete Srbiji, 18. marta će otputovati u Crnu Goru radi obeležavanja 10-godišnjice nezavisnosti te zemlje, a posetu će otpočeti u Cetinju, gde će ih dočekati predsednik Filip Vujanović, posle čega će obići Podgoricu i sastati se sa premijerom i predsednikom Skupštine Crne Gore. Posetu Zapadnom Balkanu princ i vojvotkinja završiće obilaskom Kosova, gde će ih, po dolasku u Prištinu 18. marta, dočekati predsednica Atifete Jahjaga.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija

Nastavak na Danas...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Danas. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Danas. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.