Kosovo treba da bude bliže NATO-u

Izvor: B92, 04.Mar.2022, 17:45

"Kosovo treba da bude bliže NATO-u"

Ministarka spoljnih poslova Kosova Donika Gervala izjavila je da Kosovo treba da bude bliže NATO-u.

Ona je dodala da je to jedan od konkretnih zahteva za međunarodnu zajednicu, prenosi Zeri.

"Kosovo mora da bude bliže NATO-u. Čak i ako trenutni ulazak, u vidu punopravnog članstva, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << nije moguć tokom ovih nedelja i meseci, Kosovo bi trebalo da bude veoma blizu NATO-a. Treba napraviti mehanizme da Kosovo sedi za stolom i razgovara o budućnosti Evrope“, rekla je Gervala.

Ona je mišljenja da Srbija tačku po tačku kopira ruski model i preti Kosovu i Bosni i Hercegovini destabilizacijom.

"Ne samo sada kada je počeo otvoreni rat u Ukrajini, već mesecima pokušavamo da ukažemo našim saveznicima na opasnost koju za Balkan predstavlja naš severni sused Srbija, koja kopiranjem ruskog modela preti Kosovu i Bosni destabilizacijom. Suočavamo se sa situacijom na koju upozoravamo mesecima i dobro je da međunarodna zajednica razume signale na Balkanu i da ne kasni kao što smo svi zakasnili u Ukrajini", navela je Gervala.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.