Izvor: Nezavisne Novine, 13.Avg.2014, 12:39 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Đurić: Tražićemo da se Ivanović brani sa slobode
BEOGRAD - Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Marko Đurić najavio je da će tražiti da Oliver Ivanović, sada kada je protiv njega podignuta optužnica, bude pušten iz pritvora u sjevernom dijelu Kosovske Mitrovice i da se brani sa slobode.
Đurić je rekao da je Srbija spremna da pruži sve pravne garancije za odbranu Ivanovića, lidera Građanske inicijative "Sloboda, pravda, demokratija".
"Poznat je naš stav o neprihvatljivosti i štetnosti neosnovanog šestomesečnog >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << držanja Ivanovića u pritvoru bez optužnice, kao i o činjenici da su ignorisane dosadašnje garancije Vlade Srbije. Sada, kada je optužnica podignuta, tražićemo da se brani sa slobode i dati garancije da će u svakom trenutku biti dostupan pravosuđu", istakao je Đurić.
On je naglasio da je siguran da će u svakom fer postupku Oliver Ivanović, koji je osumnjičen za ratne zločine na Kosmetu 1999. godine, dokazati svoju nevinost.
Ivanović je uhapšen je 27. januara, a nakon više od mjesec dana provedenih u pritvoru u Prištini gdje je štrajkovao glađu 12. marta premješten je u pritvor u sjevernom dijelu Kosovske Mitrovice.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija
Nastavak na Nezavisne Novine...














