Bahtiri: Srbi sprečavaju otvaranje mosta u Mitrovici

Izvor: Vesti-online.com, 17.Okt.2018, 12:27   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bahtiri: Srbi sprečavaju otvaranje mosta u Mitrovici

Gradonačelnik Kosovske Mitrovice Agim Bahtiri izjavio je u razgovoru sa šefom UNMIK Zahirom Taninom da srpska strana sprečava ponovno otvaranje glavnog mosta u tom podeljenom gradu.

- To je neprihvatljivo - rekao je Bahtiri na sastanku, prenosi RTK. Bahtiri je rekao predstavnicima UNMIK da međunarodna zajednica ne treba da toleriše takve akcije rukovodstva u severnom delu Mitrovice.

Ponovno otvaranje mosta ne bi trebalo, kako je rekao, povezivati sa dijalogom između >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << Prištine i Beograda. Bahtiri bi želeo da se inauguracija otvaranja mosta obavi u saradnji sa gradonačelnikom Severne Mitrovice Goranom Rakićem, ali ako on nastavi sa "odbacivanjem" pristupa, institucije Kosova će morati da rade svoj deo posla na otvaranju mosta.

Šef UNMIK Tanin je, prenose kosovski mediji, izjavio kako međunarodna zajednica želi da vidi punu normalizaciju odnosa između dve strane i da sve dogovore koji su do sada postignuti moraju implementirati sve strane.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija

Nastavak na Vesti-online.com...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.