Gugl u borbi protiv piraterije

Izvor: Blic, 13.Avg.2012, 14:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Gugl" u borbi protiv piraterije

Američki veb gigant "Gugl" modifikuje svoj pretraživački algoritam da bi sankcionisao piratske veb sajtove, objavili su danas francuski elektronski mediji.

To omogućava Internet korisnicima da odmah pronađu kvalitetne i legitimne sajtove. Sajtovi, koji su predmet velikog broja zahteva za povlačenje zbog kršenja autorskih prava, nalaziće se niže na stranicama sa rezultatima pretraga.

Ruski izdavač antivirusnih softvera "Kasperski" je, istovremeno, otkrio >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << "gaus", virus sličan "stuksnetu" i "flejmu", specijalno napravljen za krađu bankarskih podataka na Bliskom istoku.

Procenjuje se da je taj virus, operativan od septembra 2011. godine, zarazio više desetina hiljada uređaja. Stručnjaci "Kasperskija" uspeli su da ugase infrastrukturu za komandu i kontrolu virusa u julu, tako da se "gaus" trenutno nalazi u stanju "sna", u očekivanju naloga za svoje servere za komandu i kontrolu.

Povezane vesti: Kongres SAD odložio odluku o zakonu kojim bi se ukidali sajtovi sa piratskim materijalom
Pogledaj vesti o: Kaspersky

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.