YouTube zabranjen u Egiptu

Izvor: Vesti-online.com, 28.Maj.2018, 09:14   (ažurirano 02.Apr.2020.)

YouTube zabranjen u Egiptu

Najviši egipatski sud doneo je odluku da na mesec dana zabrani YouTube u toj zemlji zbog videa u kome se loše govori o islamskom proroku Muhamedu.

Tom odlukom, donetom u subotu, okončan je proces protiv amaterskog filma "Nevinost muslimana" iz 2012. godine u kome je prorok Muhamed prikazan kao klovn i pedofil, prenosi britanski Gardijan.

Objavljivanje tog videa izazvalo je masovne anti-američke proteste širom Bliskog istoka, u kojima je stradalo više od 30 >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << osoba.

Kako se navodi, Vašington je pokušao da obuzda proteste navodeći da je video napravljen privatno, bez podrške zvaničnika, kao i da je zakon o slobodi govora sprečio emitovanje zapaljivog materijala.

Odluka najvišeg egipatskog suda je konačna i protiv nje ne može da se podnese žalba.

Gardijan prenosi da je u nedelju popodne kanal još bio dostupan u Egiptu.
Pogledaj vesti o: Jutjub

Nastavak na Vesti-online.com...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.