Izvor: HotSport.rs, 20.Nov.2016, 18:28   (ažurirano 02.Apr.2020.)

SERIJA A: Pala Roma, pobeda Lacija (VIDEO)

Fudbaleri Rome poraženi su od Atalante u utakmici 13. kola Serije A sa 2:1, čime je tim iz Bergama prišao na bod razlike,što je učinio i Lacio trijumfom nad Đenovom 3:1.
Roma je u Bergamo stigla sa namerom da ostane u trci sa Juventusom, i gol Perotija iz penala je dao nadu navijačima “Vučice” da još ima šanse.
Ipak, u drugom poluvremenu prvo je Kaldara poravnao na 1:1, da bi Kesi u prvom minutu sudijske nadoknade sa najstrože kazne postigao pobedonosni gol za Atalantu, >> Pročitaj celu vest na sajtu HotSport.rs << čime je Roma pala na sedam bodova zaostatka u odnosu na vodeći Juventus.
(Youtube/CR7Studios)
Priliku je iskoristio Lacio, koji je trijumfom nad Đenovom prišao na bod zaostatka u odnosu na gradskog rivala. Anderson je doveo Lacijale u vođstvo u 11. minutu, na 1:1 izjednačio je Okampos početkom drugog poluvremena, ali su fudbaleri Lacija uspeli da postignu dva gola do kraja meča, i to preko Bilje i Dos Santosa. Za Đenovu je celo drugo poluvreme odigrao Nikola Ninković, dok su u timu iz Rima standardni bili Milinković-Savić i Basta.