Razgovor džihadista na bosanskom

Izvor: Mondo, 25.Sep.2014, 14:49   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Razgovor džihadista na bosanskom

Nasajtu Youtube se pojavio video na kom se prikazuje borbe pripadnika Islamske države. U jednom delu videa se čuje kako teroristi ozloglašenog ISIL-a razgovaraju na bosanskom jeziku.

Foto: AP/ Raqqa Media Center of the Islamic State group

Na snimku od 4:40 minuta čuje se razgovor dvojice muškaraca, verovatno, sa Balkana, koji komentarišu akciju, pišu bosanski mediji.

"Je li puno ranjen, ima >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << deka", kaže jedan od njih.

Drugi muškarac pita: "Šta je, je li šehidio neko? Pitaj šta je, reci, slobodno reci".

Snimak je napravljen dok su džihadisti išli prema kurdskom gradu Kobani, prisiljavajući u beg 130.000 Kurda.

Nastavak na Mondo...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.