PRIMERA: Dan dvostrukih strelaca, Betisu malo dva gola prednosti, Espanjol bolji od Hihona (VIDEO)

Izvor: HotSport.rs, 27.Feb.2016, 23:36   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U mečevima 26. kola španske Primere, Betis je na domaćem terenu ispustio dva gola prednosti i remizirao sa Rajo Valjekanom – 2:2, Espanjol savladao Hihon sa 4:2, dok je tri boda Selta zaslužila minimalnim trijumfom nad domaćim Hetafeom.

Betis je poveo u 14. minutu golom Kastra, da bi u 28. minutu isti igrač uvećao vođstvo tima iz Sevilje na 2:0.

(Youtube/FootballdailyHD)

(Youtube/ImPeCaBLe. Football Goals)
Ipak, drugo poluvreme i totalno druga slika – Valjekano u 48. i 51. minutu postiže golove preko Manuča, što je bio i konačan rezultat.

(Youtube/Goal)

Drugi meč koji su obeležili dvostruki strelci, odigrali su Sporting Hihon i Espanjol.
Sporting je preko Kastra poveo sa 1:0 u 20. minutu, da bi Burđi izjednačio u 41. U drugom poluvremenu, Moreno sa dva gola donosi 3:1 Espanjolu, Kastro svojim drugim pogotkom u 62. smanjuje na 3:2, ali Ernandez postiže autogol 10 minuta pre kraja i potvrđuje pobedu tima iz Barselone. Takođe, ekipa Sportinga meč je završila sa 10 igrača, nakon što je crveni karton dobio Kazes u 83. minutu.