Poraz Mrštanaca: Grujić brži od sudijske pištaljke,

Izvor: juGmedia, 14.Nov.2016, 02:09   (ažurirano 02.Apr.2020.)

LEBANE – Bošnjačani ni posle dvanaest kola ne znaju za poraz. Ovog puta su u polsednjim trenutcima utakmice pogotkom rezeviste Grujića prazili u Mrštanu ekipu Moravc Orion koji je važio za favorita na papiru.

MORAVAC-ORION- JEDINSTVO(B) 0:1 (0:0)

MRŠTANE Gledalaca 300. Sudija: Marko Mitrović (Malošište) 6. Strelac: Grujić u 90 minutu. Žuti kartoni: V. Stojanović, Stefanović ( Moravac-Orino). D. Stranković, Dinić, Z. Stanković, Đorđević, Arsić ( Jedinstvo).
MORAVAC – ORION: Cakić 6, V. Stojanović 6,5, Petrović 6, Ilić 6, Gorčić 6, Ž. Stanković 5 ( Đenić 6),  Nikolić 5, Mitrović 5, V. Stefanović 5,5, M. Stanković 5,5, Stamneković 5 ( Selimović-),

JEDINSTVO: Danić 7, Cakić 6,5, Srećković 5 ( Grujić 7,5), D. Stanković 7, Dinić 7, Nenad (J) Kostić 6, Mitrović 7, Z. Stanković 7, Nemanja Đorđević 55 ( Nikola Đorđević 6,5), Arsić 6, Petrović 6 ( Milan Kostić-).

Igrač utakmice: Grujić

Komšiski derbi u Mrštanu prema prikazanoj igri nije opravdao epitet derbija. Uglavnom se igralo na sredini terena bez i jedne ozbiljnije prilike, ni pred jednim ni pred drugim golom naročito u prvom delu igre.

U drugom poluvremenu, tek u 62 minutu, najizglednija prilika za postizanje pogodaka ukazala se Ninoslavu Nikoliću koji je sa nekoliko metara iskosa sa desne strane šutirao visoko preko gola.

U polsednjim minutima igre domaći su krenuli na sve ili ništa što ih je i koštalo – poraza.

Brzi kontra napad gostiju iz Bošnjaca započeo je Mitrović koji je idelano uposlio Grujića.

Golan Cakić mu je krenuo u suret ali ga je strelac jedinog pogotka vešto lobovao i poslao loptu u  praznu mrežu. Pogodak koji je izazvao erupciju oduševljenja kod gostiju iz Bošnjaca. Gledaoci su već skoro svi bili napsutili tribine stadiona u Mrštanu tako da je mali broj njih videli pogodak.