
Izvor: KMnovine.com, 03.Jul.2020, 20:58
Pljačkaši tokom razbojništva proveli 6 sati u kući srpske porodice u Gračanici
Nepoznati počinioci opljačkali su kuću Nikole i Milice Andrejević u ulici Arsenija Čarnojevića u Gračanici i iz nje ukrali određenu svotu novca i nakita.
Za vreme pljačke Andrejevići nisu bili kod kuće, Nikola je na službenom putu u centralnoj Srbiji, a njegova supruga je sa troje dece bila kod svojih roditelja.
„Bila sam kod majke i oca četiri dana, ništa se nije desilo, >> Pročitaj celu vest na sajtu KMnovine.com << suprug je bio kući i sve je bilo u redu. Jutros me je svekrva zvala da mi kaže da je kuća obijena. Kada sam se vratila kući videla sam da je sve razbacano, izvadili su dečije i naše stvari, uzeli su zlatni nakit, novac i nove patike. Uzeli su nam 500 evra, zlata je bilo dosta, ne znam kolika je vrednost“, navela je Andrejevićeva.
Ona napominje da je zabrinuta za svoju bezbednost.
„Nije mi svejedno, moj suprug vozi kamion, ja sam sama kući. Ali i da je puna kuća nije svejedno sedeti ovde kada znamo da su dolazili. Ne znam ko ne bi imao bar malo straha da sedi u kući gde su bili, šetali, policija kaže, da su se po njihovoj proceni šest sati zadržali“, kazala je Milica Andrejević.
Prilikom obilaska kuće, jutros oko 7 sati, krađu je primetila Nikolina majka Gorica Andrejević, koja je pozvala svog supruga Dragana. Oni su potom pozvali tzv "kosovsku policiju".
„Ovde mi živi sin i snaja sa troje unučića. Policija je bila na uviđaju, rekli su nam da nema otisaka. Kuća mog brata je nedavno opljačkana, pre sedam meseci opljčkali su mlađeg brata i odneli novac, meni su prvo ukrali plug, pokušali su i krave da mi ukradu, ali srećom sam naišao u pravi čas“, kazao je Dragan Andrejević, prenose lokalni pro-separatistički mediji na srpskom jeziku.
On kaže da će ukoliko ne dođe do rešenja ovog slučaja preduzeti radikalnije mere.
„Sve što posedujem od poljopirvrednih mašina biće u centru Gračanice, put će biti blokiran. Ili će se stati ovome više na put ili ću se iseliti iz Gračanice“, kazao je Andrejević.
Ovo nije prvi slučaj krađe u Gračanici, pre sedam dana opljačkana je porodica Ljubiše Andrejevića koja je u više navrata bila meta vandala i provalnika koji nikada nisu pronađeni.
PROČITAJTE JOŠ: Srbi iz Lipljana: ''Ne možemo više da trpimo nasilje''... (FOTO) - KM NovineDa li nisu čuli da je Aleksandar Vučić izjavio da od potpisivanja Briselskog sporazuma ima mnogo manje incidenata i da ćemo sa Šiptarima živeti još 1000 godina, tek - Srbi iz Lipljana su se oglasili i kažu da više ne mogu da trpe ovakvo stanje, svakodnevne incidente i maltretiranja od strane Šiptara nakon čega se odmah pojavljuju kupci napadnutih srpskih kuća!
PROČITAJTE JOŠ: Šiptarsko prebijanje do besvesti - KM NovineDramatične priče kosovskih pacijenata vranjske bolnice svedoče o etničkom čišćenju višenacionalnih sredina kosovskog Pomoravlja Talas divljanja pobesnelih albanskih rulja, što se istočnog Kosmeta tiče, započeo je 17. marta napadom na oko 200 preostalih srpskih porodica u Gnjilanu, a zaustavio se na ulazu u srpsko selo Šilovo, koje je od Gnjilana udaljeno dva kilometra.
PROČITAJTE JOŠ: Šiptari danas gurali puščane cevi srpskoj deci u usta - nema nam opstanka, kažu Srbi (VIDEO) - KM NovineŠiptari danas gurali cevi oružja deci u usta - nema nam opstanka, kažu Srbi Porodice kojima je izvršen pretres kuća sabiraju utiske o iznenadnom upadu policije u njihova domaćinstva. Stanje se "normalizuje", tačnije vraća se na pređašnje jer teror koem su Sbi svakodnevno izloženi ne može se nazvati normalnim životom.
KM Novinama je potrebna vaša podrška - pročitajte zašto KLIK
Izvor: KM Novine :: © 2014 - 2020 :: Hvala na interesovanju