Palma protiv referenduma

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 29.Dec.2011, 12:56   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Palma protiv referenduma

JAGODINA -

Predsednik Jedinstvene Srbije (JS) i gradonačelnik Jagodine Dragan Marković - Palma pozvao je danas predsednike i odbornike opština Kosovska Mitrovica, Zubin Potok i Zvečan da preispitaju, povuku i stave van snage odluku o referendumu.

"Odluka šteti Srbima na Kosovu i Metohiji ali i Srbiji kada je u pitanju dobijanje statusa kandidata za ulazak u >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << Evropsku uniju", rekao je Marković Tanjugu na godišnjem koktelu za novinare.

JS poziva opštine sa severa Kosova da "dobro razmisle o tom izjašnjavanju", istakao je Marković i ocenio da "Srbi na Kosovu i Metohiji treba da slušaju uputstva Beograda jer Beograd razgovara o budućnosti Kosova i Metohije".

Marković je istakao da je "unapred poznat ishod referenduma i kakva će biti donesena odluka" i napomenuo da ne treba zaboraviti da na severnom delu Kosova živi 50.000 a u drugim delovima ove srpske pokrajine preko 70.000 ljudi.

"Ne može manjina odlučivati o većini, a referendum nije legalan nijednim aktom, ni Rezolucijom 1244, ni Ustavom Srbije", rekao je Marković.

"Ne može jedan deo srpske teritorije samoinicijativno da raspisuje referendum i donosi neku odluku", rekao je Marković i istakao da je to "pogrešan potez predsednika opština sa severa Kosova i Metohije.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.