Izvor: Blic, 10.Nov.2008, 14:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ukrao Intelu podatke vredne milijardu dolara

Bisvamohan Pani, bivši inženjer američkog Intela, najvećeg svetskog proizvođača poluprovodnika, optužen je za krađu desetak tajnih industrijskih dokumenata vezanih za istraživanje i razvoj, čija se vrednost procenjuje na milijardu dolara.



Panija optužuju da je preuzeo Intelove poverljive podatke u maju, kada je napustio kompaniju i prešao u konkurentsku, takođe američku firmu AMD (Advanced Micro Devices). Kod Panija su pronađeni dokumenti klasifikovani >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << kao "Poverljivo" i "Tajna" i planovi strukture procesora, preneli su francuski mediji.

Pani je u svoju odbranu izjavio da su ti dokumenti pripadali njegovoj ženi, koja je takođe radila u Intelu.

AMD je, sa svoje strane, demantovao bilo kakvo učešće u krađi i korišćenje ukradenih dokumenata.

Paniju preti kazna od više desetina godina zatvora na osnovu pet tačaka optužbe podnete protiv njega Saveznom sudu u Masačusetsu.

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.