Izvor: B92, 05.Avg.2013, 11:40 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Yahoo kreće u novi lov na talente
Istraživački deo kompanije Yahoo poznat kao Yahoo Labs pod vođstvom Marise Mejer ove godine već je uposlio trideset novih talentovanih doktora nauka od kojih se mnogo očekuje. Međutim, potraga za talentima još nije završena.
Do kraja godine u Yahoo Laba trebalo bi da dopliva još dvadesetak blistavih umova iz Silicijumske doline. Tako je bar protekle sedmice otkrila Marisa Mejer, jedna od čelnih osoba Yahoo imperije, prenosi Mahable.
Yahoo planira da se u narednom >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << periodu usredsredi na mobilne telefone i personalizaciju sadržaja, čemu bi trebalo da doprinesu sveže ideje novih saradnika u Yahoo Labsu.
“Naša mala laboratorija je još uvek tu. Možda smo je malo smanjili proteklih godina, ali naporno radimo da je dodatno razvijemo”, tvrdi Mejer.
Yahoo Labs je osnovan 2005. godine sa ciljem da okupi najbolje akademce ne bi li ih ohrabrio na nova istraživanja. Iako je godinama uspešno radio, centar je pretrpeo nekoliko udaraca, uključujući i prelaske stručnjaka u rivalski Google.
Grupu naučnika koja radi u tom istraživačkom centru predvodi Ronald Brahman, jedan od najvećih stručnjaka kada je internet u pitanju.
Yahoo kreće u novi lov na talente
Izvor: B92, 05.Avg.2013
Istraživački deo kompanije Yahoo poznat kao Yahoo Labs pod vođstvom Marise Mejer ove godine već je uposlio trideset novih talentovanih doktora nauka od kojih se mnogo očekuje. Međutim, potraga za talentima još nije završena...Do kraja godine u Yahoo Laba trebalo bi da dopliva još dvadesetak...
















