WP 7 - reklamna mašinerija

Izvor: B92, 29.Jun.2010, 16:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

WP 7 - reklamna mašinerija

Već mesecima unazad Microsoft najavljuje novi operativni sistem za mobilne telefone, ali se u poslednje vreme malo toga konkretnog čuje o dugoočekivanom softveru koji će konačno afirmisati Microsoft u svetu "smartphone" uređaja.

Izvor: Bozza Bench




Za sada je Microsoft prilično suzdržan kada su u pitanju bilo kakve informacije i osim pojedinih najava od strane partnera, proizvođača smartphone uređaja, nema nikakvih konkretnijih podataka. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Ono što jeste zvanična informacija koja dolazi od Microsofta je da će se novi OS pojaviti u oktobru ove godine.

U međuvremenu jedan od Microsoft rukovodilaca poslovne strategije dao je izjavu koja može biti veoma zanimljiva kada je u pitanju priroda Windows Phone 7 OS-a. Naime, on je izjavio da će Windows Phone 7 biti platforma za serviranje reklamnih poruka. Windows Phone 7 će jednostavno omogućiti oglasivačima da konstantno budu u vezi sa korisnicima.

Uz pomoć platforme koja se obeležava terminom Toast biće omogućena jedinstvena funkcija koja dozvoljava da se korisnicima stalno šalju informacije poput noviteta i ponuda od strane njihovih omiljenih brendova.

To će biti moguće čak i kada aplikacija kompanije za oglašavanje nije aktivna, pomoću jednog malog prozora koji klizi odozgo na dole preko desktopa, te će korisnik stalno dobijati najnovije informacije i ponude od strane kompanije koja se reklamira.

Zvuči kao noćna mora ali na sreću Toast opcija se može isključiti. Cela platforma je zamišljena sa ciljem održavanja dinamičkog odnosa i veze sa krajnjim korisnikom.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.