Visa udvostručila limit za bezkontaktno plaćanje

Izvor: SrbijaDanas.com, 17.Apr.2020, 11:24

Visa udvostručila limit za bezkontaktno plaćanje

Nova mogućnost...

Kompanija Visa objavila je da u Srbiji povećava maksimalni iznos za beskontaktne transakcije za koje nije neophodan unos PIN koda na 5.000 dinara. Ovo unapređenje omogućava potrošačima da veće kupovine obave na jednostavan i efikasan način – prislanjanjem beskontaktne kartice, bez dodatnog ukucavanja PIN koda.

Limit za plaćanje na ovakav način uvećan je za 25 odsto u odnosu na prethodnu sumu od 4.000 RSD, što potrošačima u Srbiji olakšava >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << obavljanje svakodnevnih transakcija. Beskontaktna tehnologija omogućava najbrži, najprikladniji i najbezbedniji način plaćanja za potrošače i trgovce, jednostavnim prislanjanjem kartice. Više od 69 odsto transakcija u Srbiji se već obavlja beskontaktno, pa će ovo povećanje dodatno unaprediti i ubrzati kupovinu.

Jednostavna kupovina

“Potrošači vole da koriste “prisloni i plati metodu” jer je jednostavna, brza i bezbedna, a znamo i da ljudima više nego ikad odgovara da plaćaju beskontaktno“, rekao je Vladimir Đorđević, generalni direktor kompanije Visa za Jugoistočnu Evropu. „Uvek smo bili posvećeni inovacijama i ideji da potrošačima i trgovcima omogućimo najbolje načine plaćanja. Drago nam je da povećanjem limita doprinosimo razvoju sigurne beskontaktne tehnologije u Srbiji.“

Visa ceni podršku državnih institucija i platne industrije prilikom povećanja limita. Kompanija Visa će nastaviti usko da sarađuje sa trgovcima i partnerima iz finansijskog sektora, kako bi se sprovele neophodne tehničke izmene na prodajnim mestima.

Pored ovih pogodnosti, Visa servis za lako plaćanje pruža izuzetnu zaštitu i bezbednost prilikom upotrebe beskontaktnih kartica. Beskontaktne kartice imaju isti EMV sigurnosni čip kao i kontaktne kartice, a svaka transakcija uključuje jedinstveni jednokratni kod, koji onemogućava da se informacije iskoriste za falsifikovanje kartica.

Nastavak na SrbijaDanas.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta SrbijaDanas.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta SrbijaDanas.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.