Symantec lansira novo IoT rešenje koje pomaže proizvođačima automobila da se zaštite od napada nultog dana

Izvor: ItRešenja.com, 21.Jun.2016, 01:31   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Symantec lansira novo IoT rešenje koje pomaže proizvođačima automobila da se zaštite od napada nultog dana

Korporacija Symantec, globalni lider u sajber bezbednosti, danas je predstavila Symantec Anomaly Detection for Automotive koji štiti od napada nultog dana i nikada viđenih problema sa kojima se suočavaju savremena povezana vozila. Donoseći Symantec-ovu sveobuhvatnu bezbednosnu ekspertizu i sofisticirane analitičke sposobnosti preko složenih mreža do vozila, Anomaly Detection for Automotive obezbeđuje ključnu sposobnost da se identifikuju problemi za ranu sanaciju.

Povezani automobili >> Pročitaj celu vest na sajtu ItRešenja.com << nude vozačima brojne pogodnosti, poput navigacije, daljinske pomoći na putu i WiFi hotspotova koji se povezuju na mobilne mreže. Po Gartnerovim predviđanjima ovakvih povezanih automobila će biti 220 miliona na putevima u 2020. godini. Dok nove tehnologije obećavaju unapređenje iskustva same vožnje, one istovremeno hakerima otvaraju prostor za napade koji mogu da ugroze vozače i putnike.

Symantec Anomaly Detection for Automotive koristi mašinsko učenje da pruži pasivnu bezbednosnu analitiku u vozilu koja nadzire sav saobraćaj na CAN magistrali (Controller Area Network) i ne ometajući funkcionisanje vozila uči na osnovu posmatranog šta je to što je normalno ponašanje, notirajući anomalije u ponašanju koje mogu biti pokazatelj napada koji je u toku.

Ovo Symantec-ovo rešenje radi gotovo sa bilo kojim automobilom, bez obzira na proizvođača i model. “Internet stvari obuhvata mnogo različitih oblasti, ali povezani automobili će iz korena promeniti prevoz i komunikaciju u pokretu,” rekao je Kristijan Kristiansen, potpredsednik bezbednosnih proizvoda u kompaniji IDC. “Kako povezani automobili postaju normalna pojava, bezbednosna pitanja su već privukla pažnju poznavalaca i javnosti. Vođeni tom prilikom, proizvođači automobila i njihovi dobavljači će se udružiti sa dobavljačima sajber bezbednosnih rešenja na poslu obezbeđivanja povezanih automobila, kao što obezbeđuju bilo koju drugu umreženu krajnju tačku – poput mobilnog telefona ili laptopa. Imajući stalno na umu bezbednost, ne samo što će doprineti da se obezbedi bezbednost vozača i putnika, već će izgraditi poverenje u proizvođače automobila i ekosistem koji se formira oko paradigme “Interneta stvari”.

Ključne prednosti Symantec Anomaly Detection for Automotive uključuju:

Symantec Anomaly Detection for Automotive predstavlja najnoviji primer ulaganja korporacije Symantec u najsveobuhvatnije rešenje za IoT bezbednost u ovoj industrji. Symantec je nedavno objabio da obezbeđuje više od 1 milijarde uređaja koji se podvode pod Internet stvari (IoT), počev od automobila do pametnih brojila, pa i industrijskih kontrolnih sistema.

Ovo je četvrto po redu rešenje osmišljeno za automobilsku industriju, pored Symantec Embedded Security uključuje i: Critical System Protection, Code Signing i Managed Public Key Infrastructure.

Više informacija o saradnji Symanteca s proizvođačima automobila, čipova i drugim kompanijama koje misle unapred da spreče prodor hakera u automobile, dostupno je u publikaciji “Izgradnja obimne bezbednosti u automobile”.

“Pretnje po bezbednost u automobilima su prešle iz teorije u praksu”, rekao je Šankar Soasundaram, stariji direktor za upravljanje proizvodima i inženjering u korporaciji Symantec.

Symantec prenosi u automobile najsveoubuhvatniji portfolio bezbednosnih tehnologija na svetu. Infrastruktura i tehnologija koja već štiti milijarde uređaja i bilione dolara, sad je dostupna za zaštitu automobila. Izgrađujemo dugoročnu sveobuhvatnu sigurnost, isporučujući vrhunsku zaštitu za automobile danas”.

Demonstraciju Symantec-ovog rešenja Anomaly Detection for Automotive imaju priliku da vide posetioci TU-Automotive, dogadjaja koji se ove nedelje odvija u Detroitu, na štandu C80, a takođe će učestvovati i na panelu pod imenom “Automobilska povezanost: rizičan posao ili spasitelj?”.

Nastavak na ItRešenja.com...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta ItRešenja.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta ItRešenja.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.