Španija postiže veliki uspeh u borbi protiv piraterije

Izvor: B92, 30.Jul.2015, 08:41   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Španija postiže veliki uspeh u borbi protiv piraterije

Španska vlada poručuje da postiže veliki napredak u borbi protiv piraterije na internetu.

U poslednje tri godine implementirali su značajne izmene u svoje zakone, a 1. januara ove godine donete su najznačajnije promene uvođenjem novog zakonodavstva čiji je cilj gašenje piratskih sajtova. Prema podacima Ministarstva, više od 95 posto žalbi je rešeno pozitivno.

Od ukupno 252 sajta kojima je naređeno da uklone sadržaj koji krši autorska prava, njih 247 su reagovali >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << pozitivno na zahtev. Prošlog decembra posle žalbe koju su podneli 20th Century Fox, Warner Bros, Disney, Universal, Paramount i Sony, policija je pretresla dva vodeća sajta za strimovanje i uhapsila dvojicu muškaraca.

izvor: benchmark.rs

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.