Sony povlači MiniDisc uređaje

Izvor: ITsvet.com, 05.Feb.2013, 09:02   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sony povlači MiniDisc uređaje

U septembru mesecu prošle godine Sony je najavio zaustavljanje proizvodnje Walkman muzičkih plejera baziranih na diskovima, a pre nekoliko dana je stigla potvrda da je kompanija prestala da proizvodi svoje plejere koji koriste MiniDisc diskove, pri čemu će poslednji modeli biti isporučeni u prodavnice ovog marta. Ovaj optički plejer je u prodaji bio nekih dvadesetak godina i uspešno je odolevao pretnji plejera koji nisu zahtevali medije za sadržaje kao što je iPod, koji je prvi počeo da snižava prodaju ovakvih uređaja oko 2000. godine. Nas ovaj način još jedan zastareli uređaj odlazi u istoriju ustupajući mesto novijim uređajima.

Nastavak na ITsvet.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta ITsvet.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta ITsvet.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.