Šabić u pismu Vučiću o lošoj zaštiti podataka

Izvor: Blic, 24.Sep.2014, 12:17   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Šabić u pismu Vučiću o lošoj zaštiti podataka

Poverenik za informacije od javnog značaja Rodoljub Šabić ukazao je danas u pismu premijeru Srbije Aleksandru Vučiću na potrebu da se spreče posledice koje loše stanje zaštite podataka o ličnosti ima po ljudska prava i proces Evropskih integracija.

Šabić je upozorio da takvo stanje ima loše posledice i po međunarodne odnose Srbije, rad državnih organa i privredni razvoj.

- Posebno je zabrinjavajuće to što se Vlada Srbije zvaničnim dokumentima samoobavezuje >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << da će unaprediti zaštitu podataka o ličnosti u jasno određenim rokovima, a potom to ne čini - kazao je poverenik, a saopštila njegova služba.

Poverenik je najavio da će u najskorije vreme Vladi, odnosno nadležnom ministarstvu dostaviti "model" novog Zakona o zaštiti podataka o ličnosti, ali je ocenio da su ovaj zakon i drugi potrebni propisi samo deo onoga što je potrebno. Srbiji je neophodan strateški pristup zaštiti podataka o ličnosti, smatra Šabić koji je apelovao na predsednika Vlade Vučića da utiče da nadležna ministarstva pripreme Akcioni plan za sprovođenje Strategije zaštite podataka o ličnosti, da ga Vlada usvoji i da se taj plan sprovede.

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.