Izvor: B92, 25.Mar.2011, 17:50 (ažurirano 02.Apr.2020.)
SE Xperia X10 ipak dobija nadogranju
Iako je ranije objavljeno da Xperia X10 neće dobiti nadogradnju na noviju verziju Androida, sadašnja je 2.1, iz Sony Ericssona su se predomislili i nadogradnje će ipak biti.
Korisnici će dobiti nadogradnju na verziju 2.3, Gingerbread, i to tek krajem drugog ili početkom trećeg kvartala ove godine.
Na zvaničnom blogu kompanije navodi se da je komunikacija sa korisnicima učinila da se odluče na ovaj potez, ali i da, iako je plan promenjen, nisu želeli to da objavljuju >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << dok ne budu sigurni da će moći da obezbede "dobro korisničko iskustvo sa Gingrevreadom na Xperia 10 modelu".
Osim toga, oni su naglasili da je ovo poslednja nadogradnja koju će korisnici ovod modela dobiti.
Korisnici modela mini, mini pro i X8 iz Xperia porodice neće dobiti mogućnost nadogradnje.











