Izvor: Blic, 25.Sep.2014, 18:22 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Pudarski dani u Irigu
Hiljade veselih i nasmejanih ljudi tokom vinkenda uživalo u Irigu na manifestaciji Pudarski dani.
Irig, je već tradicionalni 22. put organizovao manifestaciju koja se priređuje u slavu PUDARA, čuvara vinograda i grožđa. Više od 25 vinara i vinarija je predstavilo svoja vina u Vinskoj ulici, koja je za ovu priliku bila posebno uređena i podsećala je u svemu, na slične ulice u Mađarskoj, Sloveniji, Austriji.
Pored tradicionalnog defilea najmlađih sugrađana >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << sa fenjerima od bundeva i maskama koje su specijalno izrađene za ovu priliku, održana su i dva odlična koncerta.
Miroslav Ilić i Riblja čorba su pred hiljadama raspevanih i nasmejanih gostiju učinili da Irig i Vinska ulica u ova dva dana zasjaju u punom svetlu i podsete sve prisutne zašto je baš Irig dobio epitet turističke luke na južnim padinama Fruške gore.
Prepuni kafići, restorani, zadovoljni vinari, gosti koji su ovih dana preplavili Irig, samo su potvrda da opština nije pogrgešila kada se odlučila da organizaciju ove manifestacije podigne na nivo, kojem mogu pozavideti i mnogo razvijeniji turistički centri.
Iz Turističke organizacijeOpštine Irig poručuju, vidimo se na nekoj novoj manifestaciji uz vino, muziku i poneki dobar zalogaj.










