Izvor: Blic, 28.Sep.2014, 12:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Pokret "1389" protiv nasilja, poziva na uzdržanost
Pokret "1389" pozvao je sve koji se protive današnjem održavanju Parade ponosa da ne pribegavaju nasilju, već da na dostojanstven i miran način pokažu da su protiv te manifestacije.
Predsednik UO Pokreta "1389" Radojko Ljubičić rekao je Tanjugu da ta organizacija neće učestvovati u bilo kakvom protestu, bilo gde u gradu.
"Apelujem na sve ljude u Srbiji, a posebno na mlade, i ako su protiv Parade ponosa, da ne koriste silu", poručio je Ljubičić.
On >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << je kazao da je besmisleno da se proliva "srpska krv" na ulicama zbog te manifestacije, već da treba na miran način iskazati nezadovoljstvo.
Ljubičić je rekao da je "pravi organizator te manifestacije EU", a da Vlada Srbije dopušta "takvu sramotnu manifestaciju", radi evropskih integracija".








