Izvor: Blic, 20.Avg.2014, 12:29 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Pakistan: Demonstranti zauzeli ključni put ispred parlamenta
Antivladini demonstranti u Pakistanu danas su uspeli da spuste barikade i zauzmu ključni put ispred parlamenta, zahtevajući ostavku premijera Navaza Šarifa zbog krađe glasova na izborima.
Jedan od vođa antivladinih protesta, islasmki sveštenik Tahir ul Kadri rekao je danas svojim pristalicama koji kampuju ispred parlamenta da nikome ne dozvole da uđe ili izađe iz zgrade parlamenta, prenela je agencija Rojters.
Drugi vođa protesta Imran Kan, bivša zvezda kriketa, >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << zatražio je od demonstranata da ne ulaze u parlament ali je istovremeno upozorio da će predvoditi svoje pristalice do premijerske kancelarije ako Šarif ne podnese ostavku do srede uveče, prenela je agencija AP.
Šarifova kancelarija nalazi se nedaleko od zgrade parlamenta i vlasti su unaokolo rasporedili policiju i vojsku.
Uprkos jačanju pritisaka, Šarifova partija saopštila je da se neće povući, a moćna vojska pozvala je na pregovore radi mirnog razrešenja krize.
“Situacija zahteva strpljenje, mudrost i oštroumnost svih strana da se razreši postojeći ćorsokak”, naveo ja svom tviter nalogu portparol pakistanske vojske general Salem Badžva.
Portparol vojske rekao je da su vladine zgrade u takozvanoj “Crvenoj zoni”, u kojoj su ključne državne institucije i strane ambasade, simbol države i da ih vojska štiti.
Kan i Kadri predvode antivladine proteste protiv Šarifa, optužujući ga da je lažirao izborne rezultate u maju 2013. godine.
Najčitanije SADA:








