Ove hakere zanima samo novac

Izvor: B92, 19.Sep.2013, 21:17   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ove hakere zanima samo novac

Grupa pod imenom Hidden Lynx ne bori se za više ciljeve, niti je – kako se bar čini – u službi određene vlasti ili ideologije. Upašće u gotovo bilo koji kompjuterski sistem na svetu zbog – para

Ako je verovati Symantecu, čak su i kineski vojni hakerski odredi manje opasni od skupine plaćenika koja deluje iz najmnogoljudnije zemlje sveta. Stručnjaci za kompjutersku sigurnost nazivaju ih naprednom i trajnom pretnjom informacionim sistemima.

Hidden Lynx zasad >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << su jedinstvena grupa po nivou organizovanosti i sposobnosti i sofisticiranosti. Deluju već barem četiri godine i imaju između 50 i 100 operativaca, koji su sposobni da provale i u neke od najbolje čuvanih kompjuterskih sistema na svetu, tvrde u Symantecu, a prenosi Global Post.

U toj američkoj korporaciji kažu još kako nije jasno da li je Hidden Lynx povezan s kineskom vladom ili nije. Međutim, čini se kako će obaviti posao za bilo koga ko je spreman da plati.

Dovedeni su u vezu sa operacijom Aurora, sajber napadom pokrenutim 2009. godine protiv Googlea i drugih kompanija. Prošle godine napali su Bit9, kompaniju za kompjutersku sigurnost koja nudi napredna rešenja za zaštitu korporacija i državnih organizacija. Pritom su kompromitovali njihov certifikat za digitalni potpis, što je značilo da su mogli da dođu do detaljnih informacija o sigurnosnim protokolima korporacija i država.

Kradu takođe i podatke o igračima online, koje posle prodaju na crnim tržištima, a neće se dvoumiti ni oko napada na finansijske ustanove, marketinške agencije i energetski sektor. Više od pola njihovih ciljeva nalazi se u SAD-u, dok se većina preostalih nalazi u Tajvanu i Kini.

Sami pišu malware i osmišljavaju strategije. Prilično im dobro ide otkrivanje i iskorišćavanje dosad nepoznatih sigurnosnih propusta u aplikacijama. Inovativni su i napredni, što nagoveštava da je reč o grupi koja je vešta, dobro uigrana i ima višegodišnje iskustvo.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Ove hakere zanima samo novac

Izvor: medio.rs, 20.Sep.2013, 13:56

Grupa pod imenom Hidden Lynx ne bori se za više ciljeve, niti je – kako se bar čini – u službi određene vlasti ili ideologije. Upašće u gotovo bilo koji kompjuterski sistem na svetu zbog – para

Nastavak na medio.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.