Izvor: B92, 28.Avg.2013, 23:29 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Novi virus "krade" lozinke putem Facebooka
Facebookom se širi opasan virus koji "krade" lozinke korisničkih računa.
Ako vam neko pošalje u Facebook poruci ili e-mailu da ste označeni u nekom videu, ne otvarajte link, jer biste u protivnom mogli da "pokupite" opasan virus, piše Business Insider.
Kliknete li na taj link, on će vas odvesti na drugu stranicu gde će se nuditi download dodataka koji su potrebni za pokretanje videa.
Nakon što skinete te dodatke, virus ima pristup svemu što >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << ste sačuvali u svom internet pretraživaču, uključujući i lozinke vaših korisničkih računa.
Istraživači tvrde da se virus širi brzinom od oko 40.000 napada po satu, a za sada je zarazio već 800.000 korisnika Google Chrome pretraživača.
U Googleu su svesni ovog napada i onemogućili su dodatke u pretraživaču koji omogućuju virusu da se probije.
U Facebooku takođe pokušavaju da eliminišu pretnje, njihov portparol kaže kako Facebook trenutno onemogućava svojim korisnicima da kliknu na linkove.
Facebookom se širi opasan virus koji “krade” lozinke korisničkih računa
Izvor: SandzakInfo.net, 28.Avg.2013
Pošalje li vam neko u Facebook poruci ili e-mailu da ste označeni u nekom videu, ne otvarajte link, jer biste u protivnom mogli “pokupiti” opasan virus, piše Business Insider.
Pažnja: Novi virus "krade" lozinke putem Fejsbuka
Izvor: NaDlanu.com, 29.Avg.2013, 11:48
Fejsbukom se širi opasan virus koji "krade" lozinke korisničkih naloga... Ako vam neko pošalje u Fejsbuk poruci ili mejlu da ste označeni u nekom snimku, ne otvarajte link, jer biste u protivnom mogli da "pokupite" opasan virus, piše Business Insider.Kliknete li na taj link, on će vas odvesti...




