Nove Nvidia kartice

Izvor: B92, 23.Feb.2010, 18:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nove Nvidia kartice

Nvidia je predstavila tri nova modela kartica iz serije Ge Force 300 koje su pre svega namenjene OEM tržištu, odnosno proizvođačima PC računara.

Izvor: Bozza Bench




U pitanju su Ge Force GT340, GT330 i GT320 modeli, koji predstavljaju varijantu dobro poznatog GT21x procesora sa podrškom za DirectX 10.1, proizvedenog u 40-nm tehnologiji.

GeForce GT 340 je suštinski preimenovani GT 240 model koji sadrži 96 jezgara za procesiranje i >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << 128-bitni memorijski interfejs u kombinaciji sa 512MB i 1GB DDR3 memorije.

Preostala dva modela predstavljaju varijaciju na istu temu, tako da do pojave Fermija ne treba očekivati nikakva drastična poboljšanja performansi.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.