NOVE BLOKADE BG-voz staje u 14 sati, radnici ušli u zgradu „Železnica

Izvor: Blic, 07.Nov.2014, 13:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

NOVE BLOKADE BG-voz staje u 14 sati, radnici ušli u zgradu „Železnica"

Radnici "Nege kola" najavili su da će u 14 sati ponovo stati na prugu u Zemunu, što će izazvati kolaps i u popodnevnom špicu. U ovom trenutku deo njih ušao je u zgradu „Železnica" i traže razgovor sa nadležnima.

Ukoliko uspeju u svojim namerama da i popodne blokiraju prugu, to će biti prvi put da se BG-vozovi i drugi putnički vozovi u pravcu Šida i Novog Sada potpuno blokiraju i u popodnevnom špicu.

Radnici su proteklih dana totalnu blokadu pruga sprovodili >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << rano ujutro, dok im policija dozvoljava da budu na pruzi.

Tako su i jutros od 5.30 sati do 8 sati blokirali saobraćaj na pruzi Beograd - Novi Sad, a povremeno i Glavnu Železničku stanicu. BG-vozovi su saobraćali od Zemuna do Pančevačkog mosta, a polazak međunarodnog voza "Avala" iz Beograda za Prag i lokalnog voza iz Beograda za Požarevac su bili otkazani.

To je bila četvrta blokada vozova u jutarnjem špicu, a radnici kažu da policija u praksi toleriše njihovo zauzimanje pruge do osam sati.

Kada nisu na otvorenoj pruzi radnici nastavljaju blokadu zemunski depo i objekte u kojima su smešteni vagoni na Glavnoj železničkoj stanici. Zbog toga saobraćaj funkcioniše u teškim uslovima. Vozovi u saobraćaju ne mogu da se pregledaju ni očiste, a van saobraćaja su četiri elektomotorne garniture, šest lokomotiva i oko 30 putničkih vagona.

Radnicima „Nege kola" na Glavnoj železničkoj stanici priključili su se i radnici „Zaštitne radionice", a od juče i „Kola za spavanje i ručavanje".

„Nega kola" je preduzeće koje je nekada poslovalo u sastavu Železnica, a osnivačka prava preneta su na Vladu Srbije. Radnici tvrde da im „Železnice" ne plaćaju redovno usluge čišćenja vagona, zbog čega im se ne isplaćuju plate.

„Kola za spavanje i ručavanje" odvojena su od „Železnica" 2008. godine i pripojena „Želturistu", a njihovi radnici tvrde da su dugovanja od strane „Železnica" izmirena, ali da im „Želturist" ne isplaćuje zarade i doprinose. Poslednja plata koju su primili u julu bila je za oktobar prošle godine.

„Zaštitna radionica" je ćerka firma „Železnica" i njihovi radnici kažu da nisu primili platu, kao i da ih brine jer ne postoji plan poslovanja.

Svi radnici traže da status njihovih firmi bude trajno rešen i da primaju redovno platu.

Nastavak na Blic...



Povezane vesti

Radnici „Nege kola" ušli u zgradu „Železnica", BG-voz za sada nije blokiran

Izvor: Blic, 07.Nov.2014

Radnici koji su najavili potpunu blokadu pruge Beograd-Novi sad u 14 sati ušli su u zgradu „Železnica", pa nije sigurno da će blokade biti u narednih nekoliko sati...Predstavnici radnika „Nege kola" čekaju da ih primi nadležni direktor Negoslav Teofilović, dok su ostali radnici izašli ispred...

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.