Izvor: B92, 09.Nov.2013, 22:04 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Microsoft za Kineze spremio jeftini Windows 8
Microsoft sledeće sedmice u Kini namerava da snizi cenu Windows 8 operativnog sistema na svega 49 američkih dolara. To bi trebalo da bude cena za nadogradnju, kako se u Redmondu spremaju na prestanak podrške Windows XP operativnom sistemu sledeće godine. Kina je za Microsoft istovremeno i neverojatno veliko tržište, ali i izrazito visoke stope piraterije.
Jedan od načina s kojima nameravaju ‘ubiti dve muve jednim udarcem’ jeste drastično sniženje svojih proizvoda. Ipak, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << najtužnije u celoj priči jeste to što je većina piratizovanih Windows sistema u Kini upravo zastareli Windows XP. Microsoft je već u nekoliko navrata napomenuo kako nameravaju da svedu udeo Windows XP sistema na tržištu ispod 13% do aprila 2014. godine.
Hoće li im poći za rukom da 12 godina star (i piratizovan) OS zamene nečim novijim tek ostaje da se vidi – s obzirom na to da se ne nudi slična cena za Windows 7.






















