Meizu ove godine oborio rekord u prodaji

Izvor: B92, 22.Dec.2015, 09:34   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Meizu ove godine oborio rekord u prodaji

Kineski proizvođač smartfona Meizu otkrio je da je prodao preko 20 miliona smartfona u toku 2015. godine. Ovo je povećanje od neverovatnih 350 odsto u odnosu na prethodnu godinu, kada je kompanija prodala svega 4,4 miliona telefona.

Imajući u vidu povećanje od ove godine, moglo bi se lako zaključiti da kompanija ima i veći cilj za sledeću godinu. Ipak, Meizu je pomalo iznenađujuće poručio da planira da kontroliše prodaju sledeće godine, očekujuću samo da broj prodatih >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << telefona pređe 25 miliona jedinica. Podsetićemo da su drugi kineski proizvođači smartfona Huawei i Xiaomi već objavili kakve bi mogle biti cifre prodaje za ovu godinu.

Huawei je uspeo da isporuči 100 miliona jedinica ove godine, dok je Xiaomi uspeo da isporuči 73 miliona jedinica telefona, a očekivala se cifra preko 80 miliona.

izvor: benchmark.rs

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.