Izvor: B92, 30.Jan.2012, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Megaupload bi mogao biti izbrisan
Svi podaci sa sajta Megaupload mogli bi biti izbrisani već od četvrtka, prenosi agencija AP.
Savezni tužilac rekao je da brisanje podataka sa Megauploada može početi već u četvrtak, saznala je agencija Associated Press iz pisma koje je podnela kancelarija državnog tužioca.
Kompanije Carpathia Hosting i Cogent Communications Group, kod kojih Megaupload čuva podatke miliona svojih korisnika, brisanje bi mogle započeti za tri dana. Iz pisma se saznaje i da nadležni >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << organi nisu zaplenili servere, već samo kopirali neke od podataka sa njih.
Pomenute kompanije nisu dale zvaničan komentar, a AP saznaje da se pokušava sprečiti brisanje podataka. Ne samo kako bi se zaštitili korisnici, koji su Megaupload korisitili za skladištenje fotografija i mnogih ličnih podataka, već i kako bi se podaci iskoristili za odbranu optuženih.
Kim Dotkom, osnivač Megauplouda, i nekoliko njegovih saradnika optuženi su za prekršaje vezano za onlajn pirateriju.
Megaupload bi mogao biti izbrisan
Izvor: medio.rs, 30.Jan.2012
Svi podaci sa sajta Megaupload mogli bi biti izbrisani već od četvrtka, prenosi agencija AP.
Megaupload bi mogao biti izbrisan
Izvor: Radio Centar 987, 31.Jan.2012, 09:29
Svi podaci sa sajta Megaupload mogli bi biti izbrisani vec od cetvrtka, prenosi agencija AP.Savezni tuzilac rekao je da brisanje podataka sa Megauploada moze poceti vec u cetvrtak, saznala je agencija..










