Ljubavna pisma u virtualnom svetu

Izvor: TehnoMagazine.com, 07.Maj.2014, 11:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ljubavna pisma u virtualnom svetu

Ljubavna pisma pisana rukom već dugo nisu u trendu. Možda samo u nekoj fioci naših baka možemo pronaći neko sačuvano pismo. Ali to ne znači da ljubavi nema. Naprotiv, samo što je tehnologija promenila sredstvo pisanja. Umesto rukopisa koristimo SMS ili IM poruke i e-poštu.
Navedeni načini komunikacije posebno su prihvaćeni kod tinejdžerskih parova ali i onih nešto starijih. Je li to dobro ili loše? Istraživanja Brigham Young Universitya pokazala su da slanje SMS, Viber, >> Pročitaj celu vest na sajtu TehnoMagazine.com << WhatsUp, BBM poruka, pokazuju da partneri imaju dobar indeks stabilnosti odnosa ili jedan sasvim zdrav odnos. Takav način komunikacije između partnera uz korišćenje slika ili smajlija, lako prenosi emocije u trenu i razveseli oba partnera. U ovom obliku komunikacije između partnera, devojke bi trebale imati na umu popularnu rečenicu, naslov knjige: Muškarci su sa Marsa, žene sa Venere. Momci ne vole SMS bombardovanje, niti preterano imaju celodnevnu potrebu slanja SMS ili IM ljubavnih porukica svojim lepšim polovinama. Zato devojke, ne pretjerujte i ne očajavajte ako vam odabranik srca ne pošalje dnevno 10 poruka u kojima piše da misli na vas ili mu nedostajete.

Pogledajmo sada i drugu situaciju, kada nema više emocija, ili se pojave određeni problemi u životu partnera. U tom slučaju SMS i IM poruke su jedan od najgorih načina komuniciranja. Nekoliko SMS-a ne može izraziti širinu ozbiljnosti dijaloga, jer ljudska komunikacija dolazi od neverbalnih simbola, poput izraza lica i govora tela. Potvrđeno je da tekstualne poruke ne mogu tačno pokazati ozbiljnost problema, kao što može jedan pogled. Osim toga, tekst lako može biti pogrešno protumačen i još više pogoršati već zategnut odnos.

Psiholozi predlažu da u slučaju kada je u vašoj vezi sjajno, ili se nadvijaju oblaci, a nema mogućnosti komunikacije licem u lice, nije loše koristiti video ili tekstualni chat. Ovaj oblik komunikacija je više nalik onoj u stvarnom životu, licem u lice, iako ne postoji dijalog u stvarnom svetu.
 
(TehnoMagazine.com)

Nastavak na TehnoMagazine.com...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta TehnoMagazine.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta TehnoMagazine.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.