Kina - pooštravanje kontrole interneta

Izvor: B92, 29.Avg.2011, 15:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kina - pooštravanje kontrole interneta

Iz vrha kineske komunističke partije internet kompanijama stiglo je sledeće uputstvo - pooštrite kontrolu nad onlajn sadržajem, prenosi agencija AP.

Ova agencija prenosi da je jedan od partijskih sekretara tokom posete kompaniji Sina, koja stoji iza najpopularnijeg kineskog mikrobloging servisa, rekao da kompanije treba da se odupru lažnim i negativnim informacijama.

"Internet kompanije treba da ojačaju nadgledanje i čvrsto spreče širenje lažnih i opasnih informacija", >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << rekao je on. Na koji način i u kojoj meri će ovo uputstvo iz vlasti biti sprovedeno nije poznato.

Izvršni direktor Sine, Čarls Čao, rekao je ranije za Forbes da najmanje sto zaposlenih u kompaniji nadgleda sadržaj tokom 24 časa.

Kako AP saznaje, Sina nije jedina kompanija koju je portparol partije posetio.

Kina je zemlja sa najbrojnijom internet populacijom, ali i izuzetno jakom cenzurom interneta, gde su blokirani mnogi pojmovi, ali i sajtovi kao što su Facebook, Twitter, YouTube, ili sajtovi nevladinih organizacija.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.