Izvor: B92, 27.Dec.2013, 12:15 (ažurirano 02.Apr.2020.)
I bela tehnika postaje "pametna"
Aplikacije za slanje poruka unutar društvenih mreža ili same messaging aplikacije stekle su veliku popularnost širom sveta, a broj korisnika servisa kao što su WeChat ili WhatsApp koji samo njih koriste za komunikaciju sa porodicom ili prijateljima sve je veći.
LG sada ide i korak dalje: južnokorejski elektronski div želi da u prvi plan stavi (u Aziji) popularnu aplikaciju za poruke Line (kompanija je u vlasništvu korejske firme, a sedište joj je u Japanu) i da preko nje >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << korisnici komuniciraju sa svim bitnim predmetima njihovog života – tj. kućnim aparatima.
LG je objavio da će njihova nova generacija "pametne bele tehnike", uključujući veš mašine, robot-usisivače, rerne, biti u stanju da prima instrukcije (i da odgovori) preko Line-a, koji u ovom trenutku ima 310 miliona korisnika širom sveta.
To znači da će korisnici moći da pošalju poruku svom pametnom frižideru da smanji temperaturu hlađenja npr, ili da uključi robot-usisivač preko Line-a, kao i da primi obaveštenje da je završena centrifuga u veš mašini.
Nova LG-jeva pametna kuhinja biće predstavljena na CES-u 2014 u Las Vegasu sledećeg meseca.















