Izvor: B92, 30.Avg.2011, 13:25 (ažurirano 02.Apr.2020.)
HP: Odvajanje najbolje rešenje
O sudbini PC jedinice kompanije HP još uvek nije odlučeno, ali sudeći prema izjavi koja je data agenciji Rojters, odvajanje je najizvesnija opcija.
Ranije ovog meseca stigle su najave iz HP-a da kompanija razmatra alternative za dalje poslovanje svog PC odeljenja (Personal Systems Group), a pominjana je prodaja, odvajanje ili eventualno zadržavanje postojećeg stanja.
Sada iz ove kompanije stižu naznake o mogućem toku događaja.
Portparolka HP-a rekla >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je za Rojters da bi odvajanje ove grupe u posebnu kompaniju, takozvani spin-off, bilo, po njima, najbolje rešenje.
"Mi preferiramo odvajanje u posebnu kompaniju, a radna pretpostavke je da bi ovakvo odvajanje bilo u najbolje interesu naših akcionara, korisnika i zaposlenih", rekla je portparolka kompanije, ali je istakla da se ova alternativa još uvek razmatra, te da će sudbina jedinice biti poznata do kraja godine.
Ukoliko se odluče na ovakav korak, proces bi trajao između 12 i 18 meseci. Kompanija HP već ima spin-off, kompaniju Agilent Technologies koja se od HP-a odvojila 1999. godine.
Odvajanje dela kompanije u posebnu kompaniju ispostavilo se kao dobro rešenje u nekim slučajevima, a jedna od najpoznatijih spin-off kompanija je AOL, prvobitno deo Time Warnera.
HP: Odvajanje najbolje rešenje
Izvor: medio.rs, 30.Avg.2011
O sudbini PC jedinice kompanije HP još uvek nije odlučeno, ali sudeći prema izjavi koja je data agenciji Rojters, odvajanje je najizvesnija opcija.


















