Izvor: B92, 27.Jul.2013, 15:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Google na preuzimanje potrošio 1,3 mlrd. $

Američka kompanija Google otkrila je, u izveštaju podnetom američkim regulatorima, da je od početka 2013. godine preuzela 16 drugih firmi, na šta je utrošila 1,31 milijardu američkih dolara.

Najveći deo tog iznosa, čak 966 miliona dolara,"otišao" je na izraelski kartografski start-up Waze.

Akvizicija je obavljena pre nepuna dva meseca, nakon višenedeljnih spekulacija o tome da se za Waze bore i Apple i Facebook.

Neki analitičari smatraju, navodi >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << se u tektu, da je glavni razlog kupovine ustvari sprečavanje da Waze padne u ruke konkurenata koji bi njime znatno obogatili svoja anemična navigacijska rešenja.

Waze je postao poznat pre svega po mogućnosti da korisnici sami dodaju informacije o trenutnom stanju i događanjima u saobraćaju, koje se distribuiraju svim ostalim korisnicima. Zahvaljujući tome, vozač koji za navigaciju koristi Waze ima uvid u pravo stanje stvari na terenu.

Pored Wazea, među značajnijim akvizicijama kompanije Google od početka godine su Makani Pauer (Power), leteći zmajevi koji generišu struju, Behavio - za analizu lokacijskih podataka o korisnicima mobilnih aparata i Wavi - personaliziovane vesti.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Google na preuzimanje potrošio 1,3 mlrd. $

Izvor: B92, 27.Jul.2013

Američka kompanija Google otkrila je, u izveštaju podnetom američkim regulatorima, da je od početka 2013. godine preuzela 16 drugih firmi, na šta je utrošila 1,31 milijardu američkih dolara...Najveći deo tog iznosa, čak 966 miliona dolara,"otišao" je na izraelski kartografski start-up Waze...Akvizicija...

Nastavak na B92...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.