Gejts daje 50 miliona dolara za suzbijanje ebole

Izvor: Blic, 15.Sep.2014, 00:48   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Gejts daje 50 miliona dolara za suzbijanje ebole

Fondacija Bil i Melinda Gejts objavila je da će donirati 50 miliona dolara za suzbijanje epidemije ebole u Zapadnoj Africi.

Sredstva će biti odobrena za agencije Ujedinjenih nacija i međunarodne organizacije za kupovinu najpotrebnijih sredstava za borbu protiv epidemije u državama pogođenim epidemijom.

Sredstva Fondacije će biti usmerena za razvijanje vakcine i efikasnog lečenja, kao i za bolju dijagnostiku kako bi se povećala stopa ranog otkrivanja bolesti.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.