Izvor: Nezavisne Novine, 04.Dec.2014, 12:10 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Filmovi Fasbendera, Pajna, Edžiofora, Kidman na Sandensu
LOS ANĐELES - Na Filmskom festivalu Sandens idućeg mjeseca će se u takmičarskoj konkurenciji naći filmovi Sare Silverman, Majkla Fasbendera, Krisa Pajna, Čivetela Edžiofora i Nikol Kidman.
Organizatori festivala juče su saopštili koji će se američki i međunarodni režiseri naći u takmičarskom programu ovog festivala nezavisnog filma koji će trajati od 22. do 31. januara.
Silverman će pokazati svoje dramske potencijale u filmu "I Smile Back", Fasbender igra u >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << drami sa Novog Zelanda "Slow West", Edžiofor i Pajn igraju u gilmu "Z for Zaćariah". Kidmanova igra u australijskom filmu "Strangerland" koji će biti prikazan prvog dana festivala.
Među drugim poznatim facama koje će se pojaviti u 16 filmova u američkoj konkurenciji su Džek Blek, Sirša Ronan, Kobi Smalders, Sintija Nikson i Aleksander Skarsgard.
"Postoji određena vrsta intenzivnosti koja izbija iz nezavisnih filmova ovih dana. Bilo da je riječ o komedijama ili romansama koje su zabavne ili dokumentarcima koji vas pozivaju na akciju ili u dramama, postoji zajednički napor da se sa empatijom obrade mračne teme i likovi u njima", rekao je direktor festivala Džon Kuper a prenose agencije.
Američki dokumentarci koji su uvršteni u takmičarski program bave se temama poput amaterske porno industrije, meksičkih narko kartela, ugroženih životinja i ubistva nenaoružanog crnog tinejdžera Džordana Rasela Dejvisa.
Kuper je rekao da očekuje da će gledaocia pružiti uzbudljivu vožnju kroz emotivne ekstreme.
Filmovi koji dođu na Sandens tu bivaju i premijerno prikazani ali u bioskope stignu tek mnogo kasnije. Drugi festivalski programi, uključujući diskusiju o režiranju između Roberta Redforda i Džordža Lukasa i panel na kome će učestvovati Lina Danam, Džendži Koan i Mindi Kaling, biće strimovan preko Sandensovog vebsajta.
Nastavak na Nezavisne Novine...










