Društvene mreže uz televiziju

Izvor: B92, 10.Sep.2012, 13:43   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Društvene mreže uz televiziju

Trend korišćenja društvenih mreža uz gledanje televizije je u porastu, pokazala je godišnja studija Ericsson Consumer Laba.

U studiji pod nazivom „TV i video potrošački trendovi 2012“ objavljeno je da 62 posto ispitanika, na nedeljnom nivou, koriste društvene mreže dok gledaju televiziju, što je porast od 18 posto u odnosu na prošlu godinu.

Ovaj trend je zastupljeni kod žena, sa 66 posto, dok naviku korišćenja društvenih mreža uz gledanje televizije >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << ima 58 posto ispitanih muškaraca.

Za diskutovanje o onome što trenutno gledaju, društvene mreže koristi 20 posto ispitanih, a sve više korisnika se odlučuje za jedan veliki glavni televizor uz nekoliko mobilnih uređaja kako bi lakše pratili sadržaj iz svih delova svog doma.

“Mobilni uređaji su postali važan deo gledanja televizije jer sve više korisnika prati tv program putem pametnih telefona, tableta i prenosnih računara", rekao je viši savetnik u Ericsson ConsumerLabu, Niklas Renblum.

Podaci za studiju prikupljeni su u Brazilu, Čileu, Kini, Nemačkoj, Italiji, Meksiku, Južnoj Koreji, Španiji, Švedskoj, Tajvanu, Velikoj Britaniji i SAD-u.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.