Dokumentarac Restart u Nišu, Užicu i Beogradu

Izvor: Blic, 01.Dec.2014, 15:33   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dokumentarac "Restart" u Nišu, Užicu i Beogradu

Dokumentarni film „Restart“, priča o umetniku iz Požege vezanom za invalidska kolica i njegovom povratku u slikarski atelje, u naredna tri dana biće prikazan u Nišu, Užicu i Beogradu.

Rediteljsko delo Dejana Petrovića, čiji je podnaslov „Čovek koji je odlagao buđenje", sutra će biti prikazan u Niškom kulturnom centru (19), prekosutra u Narodnom pozorištu Užice (20), a u četvrtak u Muzeju Jugoslovenske kinoteke (19).

Junak filma „Restart“ je Darko >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Babić, slikar koji posle decenije pasivnosti i samoizolacije, koju je izazvala multiple skleroza, prihvata pozive Galerije iz Požege da organizuje izoložbu svojih slika. Time započinje desetomesečni proces pripreme postavke, ali i neizvesni period borbe sa ustaljenim navikama i sopstvenim ograničenjima.

Moj cilj, kao autora, je isipunjen, ukoliko gledajući „Restart“ doživite potrebu da se i sami pokrenete. Da u sebi, svojim prijateljima, ljudima koji su pored vas, pronađete motiv za izlazak iz bezvojlnosti i pasivnosti,“ kaže reditelj Dejan Petrović.

Film „Restart“ je snimljen u produkciji Nezavisnog filmskog centra „Filmart“ iz Požege a uz podršku Filmskog centra Srbije.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.