
Izvor: ITdogadjaji.com, 12.Maj.2016, 11:44 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Data Science zajednica Srbije pokreće zvaničan Apache Spark meetup
Data Science zajednica Srbije, uz podršku kompanije Databricks, pokreće zvaničan Apache Spark Meetup. Prvo predavanje će se održati 17. maja u Startit Centru sa početkom u 18.30h.
Apache Spark je alat za distribuiranu obradu velikih količina podataka, Big Data. Pruža veliku brzinu u obradi i sastoji se od četiri modula: SQL, MLlib, Streaming i Graph. Znatno olakšava posao ljudima koji se bave podacima.
Tema prvog Apache meetup-a je “Let’s Start With Spark”. >> Pročitaj celu vest na sajtu ITdogadjaji.com << Predavači, Darko Marjanović i Miloš Milovanović, predstaviće osnove Spark-a i pokazaće kako i odakle početi sa ovom tehnologijom. Pričaće i o okruženjima za razvoj Spark aplikacija, uz pomoć kojih je moguće lako početi sa razvojem Spark-a, a pogodna su i za korišćenje na projektima. Pored toga biće reči i o verziji Spark-a 2.0 koja donosi nova poboljšanja.
Belgrade Spark Meetup nalazi se na zvaničnoj mapi Spark Huba i ubuduće sva dešavanja će biti i na zvaničnoj listi Spark događaja.
Prijave za meetup su dostupne na zvaničnoj Meetup stranici, kao i na Facebooku.
Autor: ITD Ekipa
Nastavak na ITdogadjaji.com...