Izvor: Mikro - PC World, 06.Mar.2012, 03:44   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Darpin gepard oborio brzinski rekord

Gepardi su najbrže životinje na kopnu, a upravo smo dobili i najbržeg četvoronožnog robota, koji se zove – Gepard (Cheetah, čita). Američka vojna agencija za napredne istraživačke projekte (DARPA), koja je finansirala njegov razvoj, upravo je objavila video snimak iz koga se vidi kako na pokretnoj traci dostiže brzinu od 29 kilometara na sat (to je kod njih 18 milja na sat), čime je oborio raniji ...Saznajte više | Pošaljite vaš komentar

Nastavak na Mikro - PC World...



Povezane vesti

Američka vojska objavila snimak novog oružja, robota-geparda (Video)

Izvor: Nezavisne Novine, 07.Mar.2012, 00:16

VAŠINGTON - Agencija američkog ministarstva obrane DARPA u ponedjeljak je objavila snimke svog najnovijeg prototipa robota, zvanog Cheetah.

Nastavak na Nezavisne Novine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mikro - PC World. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mikro - PC World. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.