Izvor: B92, 24.Jul.2008, 21:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Bronza za FuChat
Kompanija D-Link dobitnik je priznanja 2008 Bronze IDEA.
Jovana Milićević
Na ovogodišnjem međunarodnom takmičenju IDEA (International Design Excellence Awards), na kojem je učestvovalo 1.517 učesnika iz 30 zemalja, jedno od 93 dodeljenih bronzanih priznanja otišlo je kompaniji D-Link za njihov koncept bežičnog telefona pod nazivom FuChat.
U kategoriji "koncepti i prototipovi alata za komunikaciju", FuChat, novi koncept bežičnog >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << telefona koji će pored običnih telefonskih razgovora moći da se koristi i za pozive putem interneta, osvojio je nagradu za dizajn proizvoda koji se još uvek nisu našli u masovnoj proizvodnji.
Osim jednostavnog rukovanja i mogućnosti podešavanja radnih parametara, telefon poseduje i senzore koji detektuju emotivno stanje korisnika praćenjem promena u glasu i telesnoj temperaturi, o čemu obaveštava korisnika raznim audio i video signalima. Proizvodiće se isključivo od recikliranih materijala u cilju smanjenja štetnog uticaja plastike i zaštite životne sredine.












