Blokiranje korišćenih igara nije fer

Izvor: ITsvet.com, 14.Feb.2012, 11:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Blokiranje korišćenih igara nije fer

Prošle nedelje je jedan od programera kompanije CVG izjavio kako bi konzola koja blokira igre koje su već korišćene bila fantastična. Međutim, izvršni direktor ove kompanije Metthew Karch je izjavio potpuno suprotno. On je rekao da bi uprkos tome što bi ovaj potez bio privlačan za neke, on smatra da to ne bi sprečilo igrače da igraju, prodaju i kupuju polovne naslove. Dokle god se igre distribuiraju na medijima kao fizička dobra, igrači treba da imaju pravo da ih kupuju i prodaju, rekao je on. Karch je istovremeno rekao da je cena od $60 za nove igre previsoka i napomenuo da ukoliko igrači nisu zadovoljni igrom nije fer ne omogućiti im da je prodaju.

Nastavak na ITsvet.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta ITsvet.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta ITsvet.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.