Bijeljina: Sin pomogao majci da ubije ljubavnika

Izvor: Blic, 27.Avg.2014, 23:29   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bijeljina: Sin pomogao majci da ubije ljubavnika

Nakon petodnevne potrage za Dragoljubom Vidovićem (56) iz Bijeljine, njegovo beživotno telo nađeno je u blizini napuštenih drinskih šljunkara. Za ubistvo su osumnjičeni i uhapšeni Rada Todorović (39) i njen sin Mladen (24).

Policiji je Vidovićev nestanak prijavljen 21. avgusta, a porodica je rekla da je od kuće otišao 18. avgusta u nepoznatom pravcu.

Nepoznata osoba je policiji u ponedeljak prijavila da se u blizini šljunkare na Pavlovića putu nalazi beživotno >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << telo.

- Nakon uviđaja, telo je prevezeno u prostorije patologije bijeljinskog Medicinskog centra. Po naredbi dežurnog tužioca urađena je obdukcija, kojom je utvrđeno da je smrt nastupila najverovatnije ubodima oštrog predmeta - saopšteno je iz policije.

Nakon razgovora s više osoba, policija je uhapsila Radu i Mladena Todorovića i pretresla kuću koju koriste, gde su nađeni predmeti koji se dovode u vezu sa ubistvom.

Prema saznanjima „EuroBlica“, pretpostavlja se da se ubistvo dogodilo u Ulici cara Uroša 1, a policija je zbog istrage juče blokirala prilaze kući u ovoj ulici. Telo žrtve su nakon ubistva odvezli „audijem“ i bacili na šumski put u blizini napuštenih šljunkara, uz nekadašnje korito Drine.

Dežurni tužilac Nebojša Jovanović do zaključenja ovog broja nije izneo više detalja o ubistvu, niti je naveo identitet uhapšenih osoba.

Kako „EuroBlic“ nezvanično saznaje, Vidović je bio u poslovnoj, a kako se u gradu priča, navodno i u ljubavnij vezi sa osumnjičenom Todorovićevom. Nakon što je napustio bijeljinsku firmu „Mesoprodukt“, gde je obavljao dužnost direktora, Vidović je pokrenuo privatni biznis u brčanskom naselju Grčica. Sa Todorovićevom je otvorio klaonicu, a bavili su se i otkupom stoke.

Vidović je navodno imao finansijske probleme i nije mogao da izmiruje kreditne obaveze. Kao motiv se pominje i svađa sa osumnjičenom, koja je nameravala da raskine njihovu vezu.

Isti izvor podseća da je Vidović svojevremeno bio umešan u aferu u vezi sa izdavanjem lažnih faktura. Iza ubijenog Vidovića ostali su supruga i dva sina.

Poznanstvo ubijenog Vidovića i osumnjičene Todorovićeve je vezano i za njihovo ranije angažovanje u GO Socijalističke partije u Bijeljini, gde su delovali kao aktivisti. Kao član bivšeg GO SP u to vreme je pretendovao za funkciju u Odeljenju za poljopivredu pri Gradskoj upravi, ali nije imenovan zbog afere s lažnim fakturama.

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.