Beskućnici su aktivni Internet korisnici

Izvor: B92, 03.Jun.2009, 22:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Beskućnici su aktivni Internet korisnici

Wall Street Journal u najnovijoj reportaži donosi zanimljiv članak o američkim beskućnicima i sve većem broju Internet korisnika ove populacije koja se nalazi na socijalnoj margini.

Izvor: Bozza Bench




Neki od njih se snalaze tako što koriste računare u raznim prihvatilištima ili javnim bibliotekama dok nije mali broj ni onih koji poseduju sopstvene računare i eksterne hard disk uređaje. Mnogi beskućnici koriste akumulatore i druga rešenja >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << kako bi dobili energiju neophodnu za rad računara.

Omiljena mesta su razni Internet kafići kao i druga „tajna" mesta koja nude bežični pristup Internetu i izvor električne energije. Bez obzira kako obezbeđuju energiju potrebnu za rad računara i Internet konekciju, beskućnici se ne razlikuju mnogo od klasičnih kućnih i poslovnih korisnika. Računari i Internet se koriste kako bi saznali najnovije vesti i informacije, koriste zabavne sadržaje i društvene mreže, pronalaze pravne savete i svakako tragaju za poslom.

Jedan od intervjuisanih beskućnika je izjavio da je život podnošljiv bez televizije i radia, čak ni novine nisu neophodne ali da je život nezamisliv bez Interneta!

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.