Agony će biti cenzurisan na konzolama

Izvor: B92, 17.Apr.2018, 19:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Agony će biti cenzurisan na konzolama

Developeri iz studija MadMind su izgleda, pored odlaganja igre Agony za njeno dodatno poliranje, to učinili i kako bi u nju uveli cenzuru, kako bi stekli pravo da je izdaju i na konzolama.

Kao što već znate iz prethodnih trejlera, igra je dosta NSFW i predstavlja jedno stvarno zaštrašujuće iskustvo, zbog čega je igri dat Adult-Only rejting, a takve igre nije moguća plasirati na tržište za konzole.

Ako igra ne bi došla na PS4 i Xbox One time bi developeri prekršili >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << obećanje dato u kampanji na Kickstarteru. Tako da su oni primorani upravo da se okrenu cenzurisanju pojedinih scena i delova igre kako bi igra stekla nešto niži rejting, a to je Mature.

PC verzija igre će takođe biti cenzurisana, ali će tu biti i opcionalna zakrpa koja će u potpunosti ukloniti cenzuru, što kod konzola, ponavljamo, nije moguće, piše play.co.rs.

Na Kickstarter stranici igre je još objavljeno da nisu mogli da objave koji su sve delovi podlegli cenzuri zbog spojlera, ali kažu da sve što smo videli u dosadašnjim promotivnim klipovima i fotkama nije cenzurisano, zato što je “puna verzija igra teža (po stomake) nego što očekujete”.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.