ASUS RT-AC5300 ruter

Izvor: PCAxe.com, 26.Jun.2016, 15:41   (ažurirano 02.Apr.2020.)

ASUS RT-AC5300 ruter

Tri-band ortak  
Već duže vremena nismo imali na testu ruter „jači“ tj. brži od V’ Ger-a tj. RT-AC87U. To više nije slučaj jer nam je pre neki dan na test došla nova ASUS-ova perjanica u vidu ASUS RT-AC5300 modela.
Navikli smo da svaka nova perjanica donese nešto novo i zanimljivo u odnosu na svog prethodnika. Iako RT-AC87U nije prethodnik, u odnosu na njega AC5300 donosi par zanimljivih stvari, od kojih će se jedna itekako dopasti gejmerima.
Najveća razlika u odnosu na AC87U je ta da su brzine mnogo veće zahvaljujući još jednoj 5GHz mreži, kao i „doteranoj“ TurboQAM tehnologiji. Tako AC5300 nudi kombinovano 1000+2167+2167 Mb/s, dok je AC87U nudio „samo“ 600+1734Mb/s, a AC88U ima jedan 5GHz band manje. Dakle, u pitanju je svakako još jedan ultrabrz ruter za kojim će mnogi balaviti, a kako se pokazao na našem testu pročitajte dalje u tekstu.

Nastavak na PCAxe.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta PCAxe.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta PCAxe.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.